Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Narty Włochy - co warto wiedzieć zanim pojedziesz


Narty Włochy - co warto wiedzieć zanim pojedziesz

Dlaczego wyjazd na narty do Włoch?

Bo zawsze tam świeci słońce. Jest dobre jedzenie. Są dobrze przygotowane trasy. Bo podobno jest taniej niż w Austrii. Można się napić „Bombardino” na stoku. I kupić tanie i dobre wino w sklepie. To tylko niektóre z powodów a można ich wymienić jeszcze więcej. Poniżej kilka naszych opinii na temat „wyjazdy na narty Włochy”. 

Ośrodki narciarskie i trasy

Jest ich sporo. Najbardziej znane są ośrodki w Południowym Tyrolu zwłaszcza te zgrupowane w ramach Dolomitisuperski - jest to kilkanaście regionów narciarskich które działają w ramach jednego karnetu, w sumie około 1200 km tras narciarskich obsługiwanych przez kilkaset wyciągów. Znajdziemy tutaj regiony bardzo znane jak Kronplatz, Cortina D’Ampezzo, Alta Badia, Val di Fassa czy Val di Fiemme  jak  również bardziej kameralne jak Vale Isarco czy Passo Rolle. Tereny Południowego Tyrolu są ciekawe również innego powodu - ze względów historycznych przenikają się tutaj wpływy austriackie i włoski co widać zarówno w miejscowej kuchni, architekturze, nazwach miejscowości (nazwy niemiecki i włoskie) i powszechnej znajomości języka niemieckiego. 

Dolomity to jednak nie wszystko, jadąc na zachód znajdziemy jeden z bardzo popularnych wśród Polaków regionów zimowych: dolinę Val di Sole. Region jest bardzo znany głównie z wyjazdów „ski free” na rozpoczęcie sezony narciarskiego ale chętnie odwiedzany również w głównym sezonie. Obejmuje w sumie około 360 km tras i takie regiony jak Madonna di Campiglio, Marillewa, Folgarida czy Paso Tonale. Mając w pamięci hasło Włochy i narty ruszamy jednak dalej na zachód i wjeżdżamy do Lombardii gdzie najbardziej znane regiony to Bormio oraz Livigno. Zwłaszcza ten ostatni region upodobali sobie nasi rodacy ze względu na dobre położenie wyciągów, których dolne stacje są położone jeszcze w miasteczku i strefę wolnocłową. Cóż Apres-ski jest równie ważne co jazda na nartach czy na desce. 

Naszą podróż po wybranych regionach kończymy przy granicy francuskiej gdzie jest jeden z największych regionów narciarskich Piemontu czyli Via Lattea. Obejmuje kilka miejscowości i około 400 km tras narciarskich. To oczywiście tylko niektóre ośrodki narciarskie, w praktyce jest ich znacznie więcej - wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „wyjazdy narciarskie Włochy” i dostaniemy setki ofert. Oczywiście najwięcej znajdziecie ich na planetaZima.pl wśród ofert naszych i partnerów. 

Ski Free we Włoszech

Z wszystkich wyjazdów narciarskich do Włoch Polacy najchętniej wybierają Ski Free   - oferty z darmowym karnetem. Takie oferty można znaleźć w grudniu na początku sezonu i marcu, kwietniu na zakończenie sezonu zimowego. Są regiony które się specjalizują w takich ofertach jak Val di Sole ale również wiele regionów w ogóle nie organizuje Ski Free czasami oferując tylko jakieś sezonowe promocje. Jeżeli jesteś zainteresowany takimi ofertami skontaktuj się z nami. Na pewno znajdziemy dla ciebie ciekawą ofertę. 

Zapraszamy do kontaktu:  12 378 48 80  lub agencja@planetaZima.pl

Możesz rezerwować z pomocą naszych konsultantów lub on-line. Wybierz obiekty z naszej oferty lub naszych partnerów. Rezerwuj i jako nasz klient wybierz jeden ze specjalnie przygotowanych gratisów.